Moda

Moda na jesień

Powoli wszyscy zaczynają się przygotowywać do sezonu jesienno-zimowego. Już teraz warto oczyścić garderobę z lekkich i cienkich ubrań, które zostaną zastąpione długimi spodniami, swetrami, pulowerami i odzieżą wierzchnią. Moda pod koniec tego roku zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Będzie mocna, odważna i nieco rockowa. Tym razem projektanci postanowili przypodobać się miłośnikom ostrego look’u.

Ale nie tylko rock będzie wybrzmiewać w jesiennych ubraniach. Tworząc nowe kolekcje, projektanci wyraźnie zainspirowali się również latami czterdziestymi, dlatego już niedługo w sklepach pojawią się ubrania vintage, którym trudno odmówić oryginalności. Moda na jesień będzie wyrazista w kolorze. Typowe dla tej pory roku szarości, beże i brązy zostaną zastąpione ognistą czerwienią, krwistym burgundem i mocną klasyczną czernią. W roli dodatków najczęściej będzie występować barwa starego srebra. To ona ożywi ciemne stroje i nada im niesamowitego blasku.

Tak to już jednak jest, że moda jesienna zawsze musi w jakimś stopniu bazować na kolorach ziemi i nie inaczej będzie tym razem. Pomimo zwrócenia się w stronę mocniejszych i intensywniejszych barw projektanci dalej uwielbiają klasyczne beże i szarości, które tym razem prezentują w wersji „total look”. W kolekcjach słynnych marek już teraz występują długie suknie sięgające samej ziemi, które w całości wykonywane są z beżowych bądź brązowych materiałów. A z czym je łączyć? Oczywiście ze szpilkami. Tylko w takim wydaniu wydłużą i wysmuklą sylwetkę.

Społeczeństwo masowe – współczesny człowiek wobec kultury i życia.

Similar Posts