Moda

Znajdź swój własny styl

W większości przypadków człowiek ma sporo uwag co do własnego wyglądu zewnętrznego. Nie podobać może się zarówno uroda, na którą większego wpływu się nie ma, jak i ubiór, który natomiast spokojnie da się zmienić. Sama moda tutaj jednak nie wystarczy. Można kupować wyłącznie najbardziej stylowe i drogie ubrania, a i tak wyglądać dość kiepsko we własnych oczach. Człowiek sam musi więc określić, w czym czuje się dobrze. Nie może tutaj kierować się opinią czy gustem innych osób.

Co to jest popkultura?

Każdy w głębi serca wie, jakie ubrania podobają mu się najbardziej. Musi tylko do tego dotrzeć i dać sobie przyzwolenie na wyrażanie własnych opinii. Nie zawsze trzeba ze wszystkimi się zgadzać. Takie postępowanie być może jest uznawane za przyjazne, ale nie pozwala dotrzeć do siebie i nie pozwala na wydobycie własnego stylu. Będąc na zakupach, warto w ogóle nie kierować się żadnymi trendami. A najlepiej wcale ich nie sprawdzać i się nimi nie interesować. Często to one w jakimś stopniu wpływają na gust człowieka, któremu wtedy zaczyna się wydawać, że podobają mu się dokładnie te ubrania, jakie widuje w magazynach. A może być przecież zupełnie odwrotnie. Należy więc szukać tego własnego stylu, patrząc wgłąb samego siebie.

A styl nie zawsze odpowiada temu, jak aktualnie wygląda moda. Jest czymś większym i bardziej głębokim. Nie jest niczym zmiennym, a raczej stałą. Moda się zmienia i zawsze będzie tak to wyglądać, podczas gdy styl pozostaje. Warto więc go odnaleźć. Nawet jeśli te poszukiwania nie będą ani łatwe, ani szybkie.

Similar Posts